ASSAK CRICKET CHALLENGE 2017 – FIXTURES & RESULTS

0
GROUP AGROUP BGROUP CGROUP D
SDARA RHINOSRAUB RHINOSSTAROBA TIGERSAPACT PRESSTIJ
SERATAS TTEJDT TEPOKASPUTRA CHARLIESMCOBA ROYALS
SAMURA SMACKSESMA NELLANGASTI BEETLESJENAN COWBOYS
JDT DENGKESSESDU UNICORNSAINSKU ZEALOUSOPA KNIGHTS
ASSAK HAWWINSOBA JEDISMS RAPTORS
NoSetDayTimeGroupTeamvsTeamVenueScorecard
1Set 118am to 12pmGASDARA RHINOSvsJDT DENGKESKinrara OvalClick Here
21GASERATAS TTEvsSAMURA SMACKKinrara OvalClick Here
3Set 2112pm – 4pmGCSTAROBA TIGERSvsSAINS KUCHINGKinrara OvalClick Here
41GCASPUTRA CHARLIESvsASTI BEETLESKinrara OvalClick Here
5Set 314pm – 8pmGASDARA RHINOSvsSAMURA SMACKKinrara OvalClick Here
61GAJDT DENGKESvsASSAK HAWWINKinrara OvalClick Here
7Set 418pm – 12amGCSTAROBA TIGERSvsASTI BEETLESKinrara OvalClick Here
81GCASPUTRA CHARLIESvsSAINS KUCHINGKinrara OvalClick Here
9Set 5112pm – 4amGASERATAS TTEvsASSAK HAWWINKinrara OvalClick Here
101GDSMS RAPTORSvsJENAN COWBOYSKinrara OvalClick Here
11Set 118am to 12pmGBSESDU UNICORNvsSOBA JEDIBayuemas OvalClick Here
121GBRAUB RHINOSvsSESMA NELLANGBayuemas OvalClick Here
13Set 2112pm – 4pmGBJDT TEPOKvsSOBA JEDIBayuemas OvalClick Here
141GBRAUB RHINOSvsSESDU UNICORNBayuemas OvalClick Here
15Set 314pm – 6pmGBJDT TEPOKvsSESMA NELLANGBayuemas OvalClick Here
16Set 1110.30am – 2.30pmGDAPACT PRESSTIJvsOPA KNIGHTSSTCClick Here
171GDMCOBA ROYALSvsJENAN COWBOYSSTCClick Here
18Set 212.30pm – 6.30pmGDAPACT PRESSTIJvsSMS RAPTORSSTCClick Here
191GDMCOBA ROYALSvsOPA KNIGHTSSTCClick Here
20Set 628am to 12pmGASAMURA SMACKvsJDT DENGKESKinrara OvalClick Here
212GASDARA RHINOSvsSERATAS TTEKinrara OvalClick Here
21Set 7212pm to 3.30pmGCSTAROBA TIGERSvsASPUTRA CHARLIESKinrara OvalClick Here
23Set 823.30pm – 7.30pmGASDARA RHINOSvsASSAK HAWWINKinrara OvalClick Here
242GASERATAS TTEvsJDT DENGKESKinrara OvalClick Here
25Set 927.30pm – 11.30pmGCASTI BEETLESvsSAINS KUCHINGKinrara OvalClick Here
262GASAMURA SMACKvsASSAK HAWWINKinrara OvalClick Here
27Set 10211.30am – 3.30amGBRAUB RHINOSvsSOBA JEDIKinrara OvalClick Here
282GDSMS RAPTORSVSOPA KNIGHTSKinrara OvalClick Here
29Set 428am to 12pmGBSESMA NELLANGvsSESDU UNICORNBayuemas OvalClick Here
302GBRAUB RHINOSvsJDT TEPOKBayuemas OvalClick Here
30Set 5212pm to 3.30pmGBJDT TEPOKvsSESDU UNICORNBayuemas OvalClick Here
32Set 623.30pm – 5.30pmGBSESMA NELLANGvsSOBA JEDIBayuemas OvalClick Here
33Set 329.00am to 1pmGDAPACT PRESSTIJvsMCOBA ROYALSSTCClick Here
342GDJENAN COWBOYSvsOPA KNIGHTSSTCClick Here
35Set 422.30PM to 6.30pmGDSMS RAPTORSVSMCOBA ROYALSSTCClick Here
362GDAPACT PRESSTIJVSJENAN COWBOYSSTCClick Here
37Set 1138am to 12pmWP Qualifier 1SDARA RHINOSvsASPUTRA CHARLIESKinrara OvalClick Here
383WP Qualifier 2SOBA JEDAIvsSERATAS TTEKinrara OvalClick Here
39Set 12312pm – 4pmWP Qualifier 3SAINSKU ZEALOUSvsMCOBA ROYALSKinrara OvalClick Here
403WP Qualifier 4JENAN COWBOYSvsSESMA NELLANGKinrara OvalClick Here
41Set 1334pm – 8pmWP QF – 1ASSAK HAWWINvsJENAN COWBOYSKinrara OvalClick Here
423WP QF – 2RAUB RHINOSvsSAINSKU ZEALOUSKinrara OvalClick Here
43Set 1438pm Р12amWP QF Р3STAROBA TIGERSvs SOBA JEDIKinrara OvalClick Here
443WP QF – 4OPA KNIGHTSvsSDARA RHINOSKinrara OvalClick Here
45Set 738am to 12pmLP Qualifier 1SAMURA SMACKvsSMSJ TEPOKBayuemas OvalClick Here
463LP Qualifier 2STJ APACTvs SSMS RAPTORSBayuemas OvalClick Here
47Set 8312pm – 4pmLP SF 1SMSJ DENGKESvsSTJ APACTBayuemas OvalClick Here
483LP SF 2SEMESDIAN UNICORNvsSMSJ TEPOKBayuemas OvalClick Here
49Set 1549am – 1pmWP SF 1ASSAK HAWWINvsOPA KNIGHTSKinrara OvalClick Here
504WP SF 2RAUB RHINOSvsSTAROBA TIGERSKinrara OvalClick Here
51Set 1641pm – 5pmLP FINALSMSJ DENGKESvsSEMESDIAN UNICORNKinrara OvalClick Here
524FINALWINNER OF WP SF 1vsWINNER OF WP SF 2Kinrara OvalClick Here

Points Table :
Group A – Click Here
Group B – Click Here
Group C – Click Here
Group D – Click Here

Tournament Facebook – Click Here